Źródła energii

Fotowoltaika w Warszawie – jakie korzyści można uzyskać?

Z fotowoltaiką wiąże się ekonomia, ekologia i wiele możliwości. Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest stabilna i gwarantuje duże zyski. Coraz więcej osób decyduje się na takie innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na pozyskiwanie darmowej energii z promieniowania słonecznego. Warto poznać korzyści płynące z posiadania minielektrowni fotowoltaicznej.

Dlaczego fotowoltaika w Warszawie to godne polecenia rozwiązanie?

Korzystanie z technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii jest przyszłością. Warto już teraz zainteresować się dostępnymi możliwościami na rynku. Dużą popularnością cieszy się fotowoltaika. Jest to stabilne i godne zaufania źródło energii. Każdego dnia dostępne jest promieniowanie słoneczne o mniejszym lub większym natężeniu. Pozwala to na ciągłe wytwarzanie energii elektrycznej, która może być wykorzystywana zarówno przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Panele słoneczne wytwarzają czystą energię, nie generując przy tym żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Jest to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne środowisku naturalnemu. Instalacja PV jest nieemisyjna, bezobsługowa i bezawaryjna, działa przez cały rok. Na jej korzyść przemawia trwałość i łatwość w konserwacji. Brak ruchomych części przekłada się na zmniejszone do minimum ryzyko uszkodzenia mechanicznego instalacji. Modułowa budowa paneli gwarantuje to, że ich instalacja i demontaż nie sprawiają żadnych trudności. Wystarczy raz czy dwa razy do roku przeczyścić powierzchnię paneli, aby zabrudzenia w żaden sposób nie zmniejszały wydajności instalacji.

Na tym zalety się nie kończą

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej wiąże się ze stałymi zyskami, a zwrot z inwestycji możliwy jest już po kilku latach – średnio od 5 do 7 lat. Przez cały ten czas produkowana jest darmowa energia, której nadwyżki można odsprzedać lub oddać do sieci. Możliwe jest uzyskanie dofinasowania na zakup i montaż instalacji PV z programów rządowych – nawet 5000 złotych. Prosument staje się w dużej mierze niezależny od podwyżek prądu i dostawców energii. Zaletą paneli fotowoltaicznych jest to, że podnoszą wartość nieruchomości. Na ich korzyść przemawia też wysoka żywotność. Producenci udzielają na swoje produkty aż 25-letniej gwarancji. Pomimo tego, że każdego roku panele tracą na efektywności, to straty są niewielkie – na poziomie nie większym niż 0,5% rocznie.

Więcej w temacie „fotowoltaika w Warszawie” – https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/instalacje-fotowoltaiczne