Porady energetyczne

Dlaczego inteligentne oświetlenie to dobry pomysł?

Każdego roku pojawiają się kolejne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym życie staje się łatwiejsze, bardziej komfortowe. Wiele mówi się na temat inteligentnych domów, na które znajduje się coraz więcej inwestorów. Możliwe jest zdalne sterowanie wieloma urządzeniami. Nawet bramę i garaż można otwierać pilotem. Obecnie możliwe stało się też kontrolowanie całego oświetlenia w domu i to za pomocą smartfona. Wiąże się to oczywiście z licznymi korzyściami dla użytkowników.

Bardziej ekonomiczny i łatwiejszy w prowadzeniu dom dzięki inteligentnemu oświetleniu

Ogromny postęp technologiczny sprawił, że obecnie można sterować całym oświetleniem w domu zdalnie – za pomocą smartfona i to niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie przebywa. Można znajdować się wiele kilometrów od domu na wakacjach i nadal być w stanie włączać czy wyłączyć poszczególne źródła światła w konkretnych pomieszczeniach. Wystarczy jeden przycisk na ekranie telefonu, aby włączyć wszystkie lampy znajdujące się wewnątrz budynku. Powstały dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne, które umożliwiają swobodne sterowanie całym oświetleniem w domu. Zdarza się tak, że ktoś zapomni wyłączyć światło w łazience czy innym pomieszczeniu, przez co niepotrzebnie generowane są koszty. W przypadku inteligentnego oświetlenia (https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/oferta/oswietlenie-przemyslowe) znika ten problem. Możliwe jest także zsynchronizowanie inteligentnego światła z alarmem przeciwwłamaniowym i zaplanowanie zapalenia go w konkretnych godzinach. Jest to też świetny patent na poranne wstanie z łóżka. Sen szybko spędza z powiek nagła jasność w pomieszczeniu.

Inteligentne rozwiązania dla domu

W celu zmniejszenia ryzyka włamania się do domu pod nieobecność domowników, można skorzystać z inteligentnego oświetlenia, uruchamiając i wyłączając je o dowolnej godzinie. Złodziej będzie mniej skłonny do odwiedzenia domu, w którym co jakiś czas zapala się światło w poszczególnych pomieszczeniach. Możliwe jest nawet zmienianie kolorów i natężenia światła. W celu jeszcze większego ułatwienia sobie życia i uzyskania niemałych oszczędności, warto postawić na inteligentne oświetlenie z czujnikiem ruchu. Światło zapali się automatycznie po wejściu do pomieszczenia, po czym zgaśnie, gdy nikogo w nim nie będzie. Nie trzeba chodzić w ciemnościach i szukać włącznika. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie w miejscach bez okien.